Młodzieżowe Media Obywatelskie – nic o nas bez nas - IT

Celem projektu było łączenie aktywności ze zdobywaniem wiedzy i umiejętności poprzez osobiste doświadczenie i zaangażowanie we wspólne inicjatywy dotyczącego środowiska lokalnego. Ponadto, uczniowie mielili poznać problemy miejscowości i poszukiwać ich rozwiązań.

Program został zrealizowany poprzez następujące działania edukacyjne:

• wizyty w redakcjach mediów Gazety Wyborczej, TVP Białystok, TVP Warszawa,
  • plener edukacyjny – 6 -dniowy wyjazd roboczy dotyczący realizacji portalu wasilkowon-line,
  • warsztaty graficzne, podczas których młodzież zgłębiała tajniki pracy dziennikarza społecznego, fotoreportera i administratora portalu informacyjnego,
  • młodzieżowe zespoły robocze – młodzież w kilkuosobowych grupach identyfikowała problemy społeczne, które przeszkadzają im i innym członkom lokalnej społeczności i opisywała je w gazecie,
  • konsultacje eksperckie – spotkania z ekspertem ds. informatyki,

uruchomienie własnych blogów lub stron internetowych oraz uruchomienie portalu wasilkowonline.pl..Uczniowie biorący udział w projekcie:  Mateusz Borys, Kamil Żukowski, Szymon Onichimiuk, Mateusz Bełdowski, Łukasz Bełdowski, Dawid Szerenos, Darek Lewicki,  Urszula Pęza, Katarzyna Ryś, Mateusz Wnorowski, Kornelia Kamińska, Paulina Kamińska, Wiktoria Aleksiejewicz.

Opiekun projektu :  Barbara Kołcz

Termin realizacji :  wrzesień 2014 - styczeń 2015