Wigilie klasowe i jasełka

Piątek 19 grudnia był ostatnim dniem, kiedy spotkaliśmy się wspólnie w roku 2014 na jasełkach i wigiliach klasowych w naszym gimnazjum. Ten dzień rozpoczęliśmy mszą poświeconą naszemu patronowi - księdzu Wacławowi Rabczyńskiemu. Po mszy klasy uczestniczyły w przygotowanych przez siebie wigiliach klasowych i w Jasełkach. W tym roku w przedstawieniu wzięli udział wyjątkowo uczniowie pierwszych klas. Pod kierownictwem Pani Urszuli Zajkowskiej udało im się przedstawić obraz "Ulicy świątecznej" z zaganianymi przechodniami. Spektakl podobał się uczniom o czym świadczyły liczne oklaski. Przed przedstawieniem wszyscy mieli okazję pośpiewać razem polskie kolędy. Ten zwyczaj już powoli wypiera technika i rzadko komu zdarza się zapamiętać więcej niż dwie zwrotki starych, polskich kolęd.