Dzwonek na obiad

W październiku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w akcji „Dzwonek na obiad”, objętej patronatem Ministra Edukacji Narodowej. To duży i odważny projekt do zrealizowania przy udziale i pomocy uczniów ze szkół na terenie całej Polski. Głównym jego celem jest uzbieranie pieniędzy na dożywianie dzieci w szkołach. By uzbierać potrzebne pieniądze, uczniowie wszystkich klas przez prawie cały miesiąc dzielnie zbierali fanty, wrzucali drobne monety na „Górę Grosza” oraz piekli i sprzedawali ciasta. Zebraliśmy 24 kilogramy „grosiaków”, a za sprzedaż ciast uzyskaliśmy 562zł, co moim zdaniem jest dużym osiągnięciem. Jednak uważam, że nie chodzi tu o wygraną. Najważniejsze, że nazbieraliśmy dużo fantów oraz pieniędzy na szczytny cel. Kolejny etap realizacji projektu w marcu.

Kornelia