Koc na zimę dla zwierzaka

Uczennice-wolontariuszki z klasy ID dowiedziały się ze środków masowego przekazu o akcji schroniska dla zwierząt w Białymstoku. Pracownicy tej placówki apelowali o pomoc dla psów przed zimą.

Na spotkaniu Szkolnego Koła Wolontariatu „Samarytanin” ustalono, jak będzie wyglądać praca przy tym projekcie. Uczennice wymyśliły hasło: „Akcja taka-koc na zimę dla zwierzaka”, przygotowały i rozkleiły plakaty z informacją o zbiórce koców i innych rzeczy, które pomogą przetrwać zwierzętom zimę. Ustawiły pudło w holu gimnazjum i w dniach 17-21 listopada, wrażliwi i kochający psy uczniowie, umieszczali tam dary.

Mama jednej z wolontariuszek i inne uczennice odwiozły rzeczy do schroniska. Od pracowników tej placówki otrzymały list z podziękowaniem, który został zawieszony w holu gimnazjum.

Gratulujemy wrażliwości, pomysłowości i zaangażowania.