Master Cheef II

"Kanapka nastolatka, kanapka na różne okazje"

To już druga edycja konkursu kulinarnego w naszej szkole. Jak widać na zdjęciach chętnych pochwalić się swoimi umiejętnościami kucharskimi było wielu. Oczywiście przeważały pary żeńskie, ale również pojawili się chłopcy. W tym roku szkolnym w konkursie grudniowym pary rywalizowały w przygotowywaniu kanapek. Zespoły musiały przygotować angielski zestaw śniadaniowy złożony z trzech porcji i całą tacę kanapek dla uczniów. Po pięciominutowym czasie poświęconym na wybór produktów niezbędnych do przygotowania kanapek, uczniowie mieli 45 minut na przygotowanie całego zestawu. Ocenie podlegało nie tylko to co zostało wykonane przez młodych kucharzy, ale również sposób wykorzystania materiałów i czystość na stanowisku pracy. Pomysłów nie brakowało. Były kanapki wegetariańskie, z pastami wykonanymi z tuńczyka lub innych surowców. Ciekawa aranżacja i ładny wygląd sprawiły, że na pierwszej przerwie wszystkie rozeszły się w mgnieniu oka. Degustacja na holu wyłoniła dwójkę zwycięzców (wybór uczniów) tj. Martynę Kondracką i Kamilę Żukowską z 3d. Zwycięzcami głównego, konkursu wyłonionych przez jury zostali: Patrycja Połejko i Sylwia Zyskowska (również z klasy 3d). Gratulujemy wygranej i zapraszamy już do trzeciej edycji za rok.