Dzień Edukacji Narodowej 2014

Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunami i Panią Henryką Kaczyńską, wpadł na nieco nietypowy pomysł. Chcieliśmy jak najdalej uciec od monotonni, więc tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej wyglądał inaczej. Zrezygnowaliśmy ze ''Złotych Belfrów'', szkoła potrzebuje świeżości. Na rzecz ich, każdy z osobna pedagog dostał własnoręcznie napisane listy od swoich podopiecznych. U jednych koperty były bardziej wypchane, u drugich mniej, ale nikt nie został bez pozytywnego słowa. Chcieliśmy w ten sposób podziękować wszystkim za ich trud włożony w nauczanie nas, co jest nie lada wyzwaniem. Oraz to, że mimo pozorów, które czasami uczniowie stwarzają, są osoby, które szczerze chciały podziękować za coś. I to był ten czas. Oprócz tego SU nagrał filmik, który przedstawiał nietypowe zachowania nauczycieli. W naszych, uczniowski, głowach roi się od przeróżnych, często dziwnych pomysłów i fantazji. Spisaliśmy wszystko w jedną całość i nagraliśmy film pt. ''Czego nie mówią nauczyciele gimnazjum w Wasilkowie''. Przypadł on do gustu wszystkim, bez wyjątku.

Tradycyjnie Pani Dyrektor, Barbara Borkowska uroczyście rozpoczęła święto, zastępca Burmistrza, Pan Wiesław Dąbrowski złożył wszystkim przepiękne życzenia, i podobnie zachował się przewodniczący rady rodziców – Pan Maciej Bućko. Mieliśmy zaszczyt obejrzeć występ Franka Mikiewicza, którego wykon piosenki ''Dni, których jeszcze nie znamy'' poruszył każdego, nie obyło się bez bisów. Gabriela Matylewicz z Julią Godlewską zaśpiewały ''Przetańczyć z Tobą chcę całą noc'', a Gabriela Kuźma zagrała na flecie poprzecznym. Całą uroczystość poprowadziła Martyna Kondracka z Kacprem Bućko.

Link do filmu: youtube