Polsko-gruzińska wizyta studyjna w naszym gimnazjum

W dniu 6 listopada w naszej szkole spotkali się nauczyciele z Gruzji oraz polscy nauczyciele biorący udział w projekcie Fundacji Edukacji i Twórczości "Akademia Edukacji Międzykulturowej". Jedna i druga strona była zainteresowana naszą szkołą, zrealizowanymi projektami i filozofią nauczania. Uczniowie, dyrekcja i nauczyciele zaprezentowali wybrane aktywności podejmowane na terenie naszej szkoły. Kornelia z Michałem opowiedzieli o działaniach wolontariatu, Martyna o Samorządzie Uczniowskim, Pani Bejm o współpracy z zagranicą, a Pani Sylwia z Gabrielą o edukacji zdrowotnej. Nie zabrakło również relacji o przedsięwzięciach na rzecz edukacji o wielokulturowości, o których opowiedział P. Sokołowski. Klamrą spinającą prezentację szkoły były wypowiedzi Pani Dyrektor i Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Macieja Bućko. Na koniec grupa profesjonalnych przewodników oprowadziła w języku angielskim po naszej szkole (Martyna Kondracka, Iza Łęgowska, Luiza Radziszewska, Kamil Bojanowski, Karol Niedźwiedzki i Michał Sakowicz). Wrażenia naszych gości były jak najbardziej pozytywne i bardzo pochlebnie wypowiadali się o naszej szkole, a jeszcze bardziej o uczniach.