Obchody Święta Niepodległości w gimnazjum – listopad 2014

Jak co roku w listopadzie czciliśmy pamięć Polaków, którzy walczyli i poświęcili swoje życie, by Ojczyzna nasza była wolna i niepodległa. Chcąc upamiętnić to historyczne wydarzenie uczniowie przygotowali gazetkę ścienną. Zamieścili na niej, wykonane własnoręcznie plakaty. Nie dziwi nas fakt, że dominującym motywem wykonanych prac był biały orzeł w koronie.

Z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nauczyciele historii przygotowali konkurs wiedzy, zatytułowany „Draga Polaków do niepodległości – 1795 – 1918”. Laureatką została uczennica z klasy drugiej.

Zebrane, ze sprzedaży słodkości fundusze, gimnazjaliści przekazali na potrzeby wolontariatu szkolnego.

Samorząd Uczniowski postanowił zaktywizować społeczność szkolną i ogłosił konkurs międzyklasowy na najciekawsze wykonanie wylosowanej piosenki żołnierskiej. Pan Sylwester Woś przygotował harmonogram nagrań, które odbywać się będą w radiowęźle. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na ostatni tydzień listopada.

Uczennice klasy 2C i 2D przy sprzedaży wypieków. Dumne ze swojego stoiska uczennice 2A. Gazetka szkolna.
Muffinki z dekoracją flagi polskiej. Ostatnie przygotowania przed sprzedażą. Partiotyczne serduszka.
Polska Walcząca. Słodkie muffunki. Smacznego!