Żywa historia...

Pod koniec października gościliśmy w naszej szkole niezwykłego człowieka. Pana Jana Borysiewicza. Z racji tego, że przeżył on już 95 lat, jest człowiekiem o dużym doświadczeniu i naocznym świadkiem kawałka historii Polski. Jego przeżycia z lat przedwojennych, okupacji i powojennych stały się ciekawym materiałem do napisania książki pt. "Wspomnienia z mejego życia". Młodzież miała okazję poznać człowieka-żywą historię. Relacje opisywane przez Pana Jana i język używany przez niego przyciągnęły wielu młodych słuchaczy. Spotkanie to przyczyniło się do pogłębienia wiedzy o czasach, o których coraz mniej się mówi i wspomina. Już nie ma tych ludzi, którzy pamiętają dawne czasy i są świadkami historycznych zmian. Dlatego warto zapraszać ich do nas i słuchać, oraz brać przykład z ich skromności i prostoty życia jakie z sobą niosą.