Debata Polskie doświadczenie w budowaniu demokracji

W poniedziałek odbyła się debata z przedstawicielami władz samorządowych i lokalnych organizacji. Na spotkaniu pojawili się: zastępca burmistrza Wasilkowa P. Wiesław Dąbrowski, przewodniczący Rady Miejskiej P. Jarosław Zalejski, kierownik MOPS w Wasilkowie P. Irena Godlewska, P. Katarzyn Żywno ze stowarzyszenia "Bajeczne Sochonie" oraz P. dyrektor Gimnazjum w Wasilkowie P. Barbara Borkowska. Debatę poprzedziła prezentacja strony ukraińskiej, która zaprezentowała filmy o wielokulturowości Sarn i o szkole. Następnie rozpoczęła się debata podczas której goście odpowiadali na pytania przygotowane przez uczniów. Po zakończeniu oficjalnej części spotkaniu przeszliśmy do integracji.