Otrzęsiny 2014r.

Samorząd Uczniowski od początku chciał zorganizować Otrzęsiny, aby były one na swój sposób wyjątkowe. Oprócz zintegrowania pierwszaków i dobrej zabawy, dążył do rozwiązania problemu uciekania z lekcji klas 2 i 3, aby móc zobaczyć przyjazną rywalizację. Dlatego wystąpił z inicjatywą uczestniczenia całej szkoły w imprezie. Plan działania, który przedstawiliśmy Pani Dyrektor – Barbarze Borkowskiej, wszedł w życie i cała szkoła mogła się świetnie bawić.

Od 8:00 rano cały Samorząd Uczniowski pracował według wcześniej określonego planu. Hala wręcz w ekspresowym tempie była przyozdobiona, wystarczyło zrobić próbę i czekać na nasze pierwszaki. Całą imprezę poprowadziła przewodnicząca SU – Martyna Kondracka i Kacper Bućko, natomiast w szanownym Jury zasiedli: Pani Dyrektor Barbara Borkowska, Pani Psycholog Ewa Durda, Pani Małgorzata Kozłowska i Natalia Kalinowska z klasy 3C. Zadanie długoterminowe, które najbardziej miało zintegrować ze sobą klasy, polegało na przedstawieniu scenki z danego filmu. Klasa 1A przedstawiła ''Gwiezdne Wojny'', 1B „Romeo i Julię”, 1C „Ring”, 1D „Skyfall”, a 1E „W samo południe”. Przeróżne konkurencje, rozpoczynając od Labiryntu niewidomego, dmuchaniu mąki, czy quizie o swoim wychowawcy trwały dwie godziny i przyniosły zamierzane efekty integracji i dobrej zabawy. W konkurencjach również wzięły udział starsze klasy, co wywołało wiele pozytywnych emocji. Na koniec, kiedy zostały zliczane punkty Samorząd ogłosił wyniki konkursu „Twórczego zastosowania gąbek”. Postanowili przydzielić ex aequo dwa pierwsze miejsca klasie 1A i Paulinie Czajkowskiej z klasy 1C. Ich zmagania można zobaczyć na Facebooku naszego gimnazjum. Aż w końcu nadszedł czas na uroczyste ogłoszenie wyników. Otrzęsiny wygrała, zdobywając 88 punktów klasa 1C, której serdecznie gratulujemy! Również chcielibyśmy wspomnieć o dwóch drugich miejscach, które zdobyły klasy 1A i 1B, z 87 punktami. Wszystkie klasy mogły się świetnie bawić na dyskotece Otrzęsinowej, która miała miejsce tego samego dnia po południu.

Gratulujemy sprawiedliwej i przyjaznej rywalizacji!

Natomiast szczególnie chcielibyśmy podziękować całemu Jury, organizatorom imprezy – SU, jak i wspaniałej sekcji technicznej Samorządu, która dzielnie sprzątała, zarówno w trakcie jak i po imprezie.