Pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie wolontariuszy

Opiekunowie szkolnego klubu wolontariatu „Samarytanin” w dniu 29 września 2014 spotkali się z wolontariuszami naszego gimnazjum. Przybyli przedstawiciele prawie wszystkich klas. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów. Mieli oni okazję poznać opiekunów koła oraz zapoznać się ze stałymi akcjami wolontariatu:

• Udział w ogólnopolskiej akcji „Podziel się żywnością”- paczki dla uczniów
  • Kwesta na cmentarzu w dniach1-2 listopada
  • Sprzedaż soków, ciast –każda klasa
  • Zbiórka nakrętek – przekazanie fundacji
  • Warsztaty organizowane przez Wolontariat Studencki
  • Praca z przedszkolakami-czytanie dzieciom książek
  • Samopomoc koleżeńska-asystent ucznia
  • Organizowanie loterii fantowych -świątecznych
  • Współpraca ze szkolnym kołem Caritas-zbiórka artykułów szkolnych lub funduszy dla dzieci z Kamerunu
  • Współpraca przy realizacji szkolnych projektów
  • Organizowanie warsztatów wolontaryjnych dla uczniów klas I
  • Przygotowanie rekomendacji –Powiatowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Zaproponowano uczniom zaangażowanie się w pracę zespołów zadaniowych, poproszono również o zastanowienie się nad tym, czym chcieliby zająć się w tym roku szkolnym.

Spotkanie miało też bardzo konkretny cel. Już 3-4 października rusza ogólnopolska akcja „Podziel się żywnością”. Przygotowaliśmy również harmonogram działań związanych z udziałem w nowym programie .„Dzwonek na obiad”, w ramach którego rodzice uczniów z rodzin bardziej potrzebujących mogą ubiegać się o dofinansowanie szkolnych obiadów. Program ten realizowany jest przez Fundację „Być Bardziej”, która w ten sposób chce przyczynić się do zniwelowania problemu niedożywienia dzieci i młodzieży w Polsce.

Przed nami wiele pracy i wyzwań. Czekamy na nowych, pełnych zapału do niesienia pomocy innym, wolontariuszy.