Podsumowanie projektu Aktywne Szkoły na rzecz Globalnej Odpowiedzialności

W dniach 12-13 czerwca 2014 roku w Jachrance pod Warszawą odbyło się podsumowanie rocznego projektu Aktywne Szkoły na rzecz Globalnej Odpowiedzialności. Był to projekt z edukacji globalnej prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną, a przeznaczony dla wszystkich typów szkół w Polsce. Jego celem było zwiększenie wiedzy uczniów i uczennic z zakresu globalnych współzależności oraz uświadomienie im ich roli w kształtowaniu bardziej sprawiedliwego świata.

Podczas podsumowania uczniowie mogli zaprezentować przeprowadzone przez siebie projekty z zakresu edukacji globalnej na tzw. ‘targowisku projektów’ oraz spotkać się z Janiną Ochojską, która opowiedziała o swoich początkach w niesieniu pomocy humanitarnej, o powstaniu Polskiej Akcji Humanitarnej oraz udzieliła wskazówek dla przyszłych aktywistów.

W ramach projektu szkoła otrzymała tytuł SZKOŁY HUMANITARNEJ.