facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Kronika szkoły

Szkolny Turniej Wiedzy o Lekturach

Wczoraj, 21.05.2014 r. w naszej szkole odbył się turniej wiedzy o lekturach pt. „Lektury – czytam, pamiętam”. W konkursie uczestniczyły wszystkie klasy (z wyjątkiem 2c, która niestety była na wyjeździe). Mała sala gimnastyczna, na kilka godzin, zamieniła się w studio nagraniowe „Milionerów”, trzyosobowe reprezentacje klas w zawodników, grających o najwyższe trofeum, a prowadzący teleturniej wcielili się w rolę zawodowych konferansjerów.

Konkurs odbywał się na trzech poziomach, zaczynając od klas pierwszych, następnie klasy drugie i trzecie. Zawodnicy odpowiadali na pytania losowo zadawane przez prowadzących, przedstawiali także scenki, dotyczące wybranych lektur, a ponadto mogli decydować o zdobywanych punktach, wybierając opcję nominacji pozostałych klas do kolejnych pytań, bądź opcję „na siebie”. Nad przebiegiem każdego z etapów konkursu czuwało zacne jury. Zliczone punkty pozwoliły wyłonić zwycięzców i kolejne medalowe miejsca.

I tak wśród pierwszych klas pierwszych najwyższe trofeum – tytuł „Mistrzów czytelnictwa” – zdobyła klasa 1b, miejsce drugie klasa 1e i miejsce trzeci 1a.

Wśród klas drugich najlepszą znajomością lektur mogą się pochwalić reprezentanci klasy 2a, tuż za nimi uplasowała się równie dobra reprezentacja klasy 2b, a miejsce trzecie zdobyły reprezentantki klasy 2d.

Jako ostatni do gry stanęli reprezentanci klas trzecich. Zwycięstwo przypadło klasie 3c, o jeden punkt mniej zdobyli przedstawiciele klasy 3d, co dało im drugie miejsce, trzecie miejsce - klasa 3B.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zachęcamy również do czytania książek, bo kto wie, może w przyszłości „Mistrzem czytelnictwa” zostaniesz właśnie TY!

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc oraz uczniowie zasiadający na publiczności, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania zadawane przez prowadzących w trakcie turnieju, otrzymali nagrody – upominki, których sponsorami są:

  • Ośrodek Szkoleniowy „EKSPERT” w Białymstoku
  • Policealna Szkoła Detektywów i Pracowników Ochrony O’CHIKARA w Białymstoku

 

Organizatorki turnieju – p. Justyna Iwaniuk i p. Justyna Nurkowska – serdecznie dziękują uczniom klas: IB, IIA, IID i IIIE za zaangażowanie i pomoc w realizacji konkursu oraz za to, że z chęcią włączyli się w organizację całego przedsięwzięcia.

Galeria
(aby powiększyć zdjęcie, kliknij na miniaturkę)
 
gimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie