Szkolny Turniej Wiedzy o Lekturach

Wczoraj, 21.05.2014 r. w naszej szkole odbył się turniej wiedzy o lekturach pt. „Lektury – czytam, pamiętam”. W konkursie uczestniczyły wszystkie klasy (z wyjątkiem 2c, która niestety była na wyjeździe). Mała sala gimnastyczna, na kilka godzin, zamieniła się w studio nagraniowe „Milionerów”, trzyosobowe reprezentacje klas w zawodników, grających o najwyższe trofeum, a prowadzący teleturniej wcielili się w rolę zawodowych konferansjerów.

Konkurs odbywał się na trzech poziomach, zaczynając od klas pierwszych, następnie klasy drugie i trzecie. Zawodnicy odpowiadali na pytania losowo zadawane przez prowadzących, przedstawiali także scenki, dotyczące wybranych lektur, a ponadto mogli decydować o zdobywanych punktach, wybierając opcję nominacji pozostałych klas do kolejnych pytań, bądź opcję „na siebie”. Nad przebiegiem każdego z etapów konkursu czuwało zacne jury. Zliczone punkty pozwoliły wyłonić zwycięzców i kolejne medalowe miejsca.

I tak wśród pierwszych klas pierwszych najwyższe trofeum – tytuł „Mistrzów czytelnictwa” – zdobyła klasa 1b, miejsce drugie klasa 1e i miejsce trzeci 1a.

Wśród klas drugich najlepszą znajomością lektur mogą się pochwalić reprezentanci klasy 2a, tuż za nimi uplasowała się równie dobra reprezentacja klasy 2b, a miejsce trzecie zdobyły reprezentantki klasy 2d.

Jako ostatni do gry stanęli reprezentanci klas trzecich. Zwycięstwo przypadło klasie 3c, o jeden punkt mniej zdobyli przedstawiciele klasy 3d, co dało im drugie miejsce, trzecie miejsce - klasa 3B.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zachęcamy również do czytania książek, bo kto wie, może w przyszłości „Mistrzem czytelnictwa” zostaniesz właśnie TY!

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc oraz uczniowie zasiadający na publiczności, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania zadawane przez prowadzących w trakcie turnieju, otrzymali nagrody – upominki, których sponsorami są:

• Ośrodek Szkoleniowy „EKSPERT” w Białymstoku
  • Policealna Szkoła Detektywów i Pracowników Ochrony O’CHIKARA w Białymstoku

Organizatorki turnieju – p. Justyna Iwaniuk i p. Justyna Nurkowska – serdecznie dziękują uczniom klas: IB, IIA, IID i IIIE za zaangażowanie i pomoc w realizacji konkursu oraz za to, że z chęcią włączyli się w organizację całego przedsięwzięcia.