Debata uczniowska

Oj! się działo… czyli debata uczniowska

Dziś przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (50 uczniów) prowadzili debatę o tym jaka jest nasza szkoła. Co w niej cenimy, co nam przeszkadza? Jak wygląda współpraca w szkole uczniów, nauczycieli i rodziców? W jakim stopniu uczniowie czują się współodpowiedzialni za naszą szkołę?

Uczniowie pracowali w zespołach, dyskutowali, zapisywali przemyślenia i propozycje pomysłów, by potem zaprezentować pozostałym zebranym.

Powtarzały się zapisy: bardzo dobrzy nauczyciele, ciekawie prowadzone lekcje, doskonale wyposażona szkoła, dziennik elektroniczny, dobry sprzęt sportowy, ładna sala gimnastyczna, dobre obiady, duży wybór kół zainteresowań i kół sportowych, możliwość rozwijania swoich talentów w szkole, dużo inicjatyw, projektów, konkursów, doskonali opiekunowie SU.

Najwięcej emocji wywołała druga część debaty „Co możemy i chcielibyśmy zmienić w szkole, abyśmy mieli poczucie wpływu na życie szkoły i byli aktywni?

Pomysłów było mnóstwo: od likwidacji niektórych przedmiotów, zniesienia „mundurków”, liberalizacji zasad stroju szkolnego, zainstalowania szafek dla uczniów, powiększenia i remontu szatni, budowy boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią, wprowadzenia nocek w szkole, nowych kół zainteresowań, zmian w kursowaniu autobusu szkolnego, wydłużenia przerw, większej liczby dni wolnych, obniżki cen w sklepiku.

To część debaty wysłuchała Pani Dyrektor. Musiała tłumaczyć i wyjaśniać niektóre sprawy.

Ustalono również, że to nie jest ostatnie spotkanie w tych sprawach. Następna debata na temat stroju szkolnego i zajęć wychowania fizycznego już wkrótce.