facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Kronika szkoły

Debata uczniowska

Oj! się działo… czyli debata uczniowska

Dziś przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (50 uczniów) prowadzili debatę o tym jaka jest nasza szkoła. Co w niej cenimy, co nam przeszkadza? Jak wygląda współpraca w szkole uczniów, nauczycieli i rodziców? W jakim stopniu uczniowie czują się współodpowiedzialni za naszą szkołę?

Uczniowie pracowali w zespołach, dyskutowali, zapisywali przemyślenia i propozycje pomysłów, by potem zaprezentować pozostałym zebranym.

Powtarzały się zapisy: bardzo dobrzy nauczyciele, ciekawie prowadzone lekcje, doskonale wyposażona szkoła, dziennik elektroniczny, dobry sprzęt sportowy, ładna sala gimnastyczna, dobre obiady, duży wybór kół zainteresowań i kół sportowych, możliwość rozwijania swoich talentów w szkole, dużo inicjatyw, projektów, konkursów, doskonali opiekunowie SU.

Najwięcej emocji wywołała druga część debaty „Co możemy i chcielibyśmy zmienić w szkole, abyśmy mieli poczucie wpływu na życie szkoły i byli aktywni?

Pomysłów było mnóstwo: od likwidacji niektórych przedmiotów, zniesienia „mundurków”, liberalizacji zasad stroju szkolnego, zainstalowania szafek dla uczniów, powiększenia i remontu szatni, budowy boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią, wprowadzenia nocek w szkole, nowych kół zainteresowań, zmian w kursowaniu autobusu szkolnego, wydłużenia przerw, większej liczby dni wolnych, obniżki cen w sklepiku.

To część debaty wysłuchała Pani Dyrektor. Musiała tłumaczyć i wyjaśniać niektóre sprawy.

Ustalono również, że to nie jest ostatnie spotkanie w tych sprawach. Następna debata na temat stroju szkolnego i zajęć wychowania fizycznego już wkrótce.

Galeria
(aby powiększyć zdjęcie, kliknij na miniaturkę)
 
   
   
gimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie