Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł. Zawsze natomiast istnieje pomysł lepszy!

Dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu

Dnia 9 marca 2014 w Warszawie odbyły się eliminacje regionalne konkursu Odysei Umysłu. Nasze gimnazjum reprezentowały cztery drużyny trenowane pod okiem Emilii Grabowskiej i Agnieszki Polak, Izabeli Danilewskiej oraz Sylwestra Wosia. Drużyny do konkursu przygotowywały się przez wiele tygodni ćwicząc rozwiązywanie problemów spontanicznych, przygotowując scenariusz przedstawienia a następnie wszystkie potrzebne rekwizyty i kostiumy.

Drużyny zmagały się w II i III kategorii wiekowej z problemami:

a)      Na własne oczy.

b)      I kto tu rządzi?

c)       Strachy na lachy.

Uczniowie zaprezentowali swoje przedstawienia i zostali ocenieni przez sympatycznych jurorów, którzy dokładnie wypytali uczestników o samodzielność pracy i wykonanie zarówno scenografii jak i kostiumów aktorskich.

Uczniowie i ich trenerzy zebrali mnóstwo pozytywnych komentarzy a drużyna w składzie : Wiktoria Chomutowska, Julia Dubiejko, Julia Godlewska, Paulina Kamińska, Kornelia Kamińska, Gabriela Kuźma i Aleksandra Wysocka zajęła dość wysokie bo czwarte miejsce.

Odyseusze nie tylko dali z siebie wszystko na scenie ale również przeżyli niesamowite chwile i już czekają na problemy długoterminowe w przyszłym roku.