IX edycja Powiatowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Od kilku lat najaktywniejsi wolontariusze naszego gimnazjum nominowani są do powiatowego konkursu nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, postaw oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

W tym roku szkolnym wybór był trudny ze względu na to, że wielu uczniów wyróżnia się w pracy na rzecz społeczności uczniowskiej, konsekwentnie realizują podjęte zadania, które mają charakter wzorowotwórczy. Swoją postawą zachęcają innych uczniów do podejmowania wyzwań i odkrywania talentów.

Opiekunowie szkolnego klubu wolontariatu „Samarytanin”, Samorządu Uczniowskiego, bibliotekarze oraz opiekunowie szkolnych projektów wytypowali troje uczniów:

Gabrielę Petrykowską z klasy 3 D

Natalię Kownacką z klasy 3 D

Michała Bartoszewicza z klasy 2 B

Uczniowie ci pracują we wszystkich organizacjach szkolnych, pomagają we wszelkich działaniach wolontariatu, udzielają pomocy w nauce, czytają książki przedszkolakom, wypożyczają stroje karnawałowe, wspierają akcję skierowaną do dzieci z Kamerunu. Dzięki ich zaangażowaniu, pomysłom i kreatywności powstają nowe numery „Zszywki”, reprezentują szkołę na festiwalu Odysei Umysłu, rozwijają swoje talenty, angażując się w wiele projektów: Młode Media Obywatelskie, „Książka w sam raz dla nas” , Młodzi Odwagi, Majowa Konwalia.

W piątek 7 marca 2014r. w Starostwie Powiatowym w Białymstoku odbyły się eliminacje. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.