Dzień Bezpiecznego Internetu 2014

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W roku 2014 DBI obchodzimy 11 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi bezpiecznej pracy w sieci.

Na platformie "Dziecko w Sieci" możecie zapisać się na bezpłatne kursy z tego zakresu.

Są one ofertą dla uczniów i rodziców, którzy z własnej inicjatywy poszukują wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z mediów elektronicznych.

Dostępne kursy dla uczniów Gimnazjum:

1. "Lekcja bezpieczeństwa"
  2. "Gdzie jest Mimi?"
  3. "Dbaj o Fejs"
  4. "Znajomi-Nieznajomi.pl"
  5. "W Sieci"

Kurs dla dorosłych

1. "Dziecko w Sieci"

Więcej informacji na stronie www.fdn.pl/kursy/

Projekt realizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange i stanowi element programu Safer Internet w Polsce.