Ręcznie robione kartki świąteczne - cardmading

W dniach 6, 13 i 18 grudnia w naszym gimnazjum odbyły się 6-godzinne warsztaty prowadzone przez dwie studentki Politechniki Białostockiej, Agnieszkę Karolinę Michalis i Agnieszkę Tykień. To pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie organizowane we współpracy ze studenckim wolontariatem „Projektor”.

Studentki przygotowały zajęcia, celem których był powrót do tradycji wykonywania samodzielnie kartek świątecznych, kartek „z duszą” , które gimnazjaliści będą mogli wysłać do rodziny i znajomych.

Wolontariuszki pokazały uczniom, jakich można użyć materiałów do przygotowania oryginalnych kartek, narzędzi, jak wykonać pocztówkę przestrzenną. Pani Alina Pieszko zaproponowała ciekawą metodę ozdabiania kartek oraz wykonania gwiazdek na choinkę z zastosowaniem quillingu.

Uczniowie, było ich 13, jak zwykle, wykazali się kreatywnością , niezwykłymi umiejętnościami i pracowitością.

Pięknie wykonanymi pocztówkami świątecznymi wolontariusze obdarowali nauczycieli i swoich bliskich.