Konkurs -

To konkurs przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej, polegający na stworzeniu z materiałów odpadowych różnych nietypowych wyrobów. Celem konkursu było szukanie możliwości ponownego wykorzystania surowców wtórnych w życiu człowieka. Z naszego gimnazjum w konkursie wziął udział zespół chłopaków z klasy 1d: Patryk Rogowski, Jakub Kojło i Iwo Stulgis. Pod opieką Pana Wojciecha Poznańskiego stworzyli prototyp ekologicznego autobusu wykonanego praktycznie w 100% z materiałów odpadowych tj. z tekturowych pudełek i nakrętek po sokach. Chcieliśmy tym zaznaczyć, że można obecnie produkować wiele części samochodowych w tym zderzaki, błotniki a nawet części karoserii. Wykonanie projektu zajęło ponad 3 dni i wymagało ogromnego wysiłku i pomysłowości. Trud ten opłacił się bo 4 grudnia 2013 roku na rozstrzygnięciu konkursu ( w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku ) zespół otrzymał nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii pracy plastycznej-przestrzennej. (zdjęcia poniżej) Na seminarium oraz ogłoszeniu wyników w Urzędzie Marszałkowskim pojawiło się wiele uczniów z białostockich gimnazjów. Nasze Gimnazjum było reprezentowane przez uczniów klasy 3e.