Szkolny Recital Polskiej Piosenki

Pomysł na Szkolny Recital Polskiej Piosenki, organizowany w ramach Dni Bibliotek, zrodził się szybko i entuzjastycznie. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zaprezentowanie na forum szkoły polskich piosenek, których autorami są rodzimi twórcy. Założenie było też takie, aby jak najwięcej osób przebywających w szkole zobaczyło nieodkryte do tej pory lub już odkryte wśród gimnazjalistów talenty. Uczniowie mieli całkowitą dobrowolność przy wyborze utworu. Jedyny warunek to: piosenka w języku polskim. Dozwolony był tu podkład mechaniczny.

17 maja 2013 roku w czasie dwóch długich przerw, zamiast muzyki z radiowęzła, rozbrzmiewała muzyka "na żywo". Hol szkolny wypełniony był tłumem kibicujących uczniów. Wszyscy dziękowali gromkimi owacjami występującym artystom. Najdzielniej spisała się Kamila Kuczyńska z klasy 2a i jej kolega Rafał Maj. Największym jednak hitem okazał się występ- z tzw. "marszu"- nauczycieli i pracowników szkoły. Przy akompaniamencie gitarowym pani Urszuli Zajkowskiej, z tekstem w rękach, wykonali oni przepiękną pieśń do słów Juliana Tuwima - "Polskie kwiaty". Tu dopiero widać było zdziwienie na twarzach młodzieży. Byli oni świadkami , że nauczyciele, choć nie nauczają muzyki, to też potrafią śpiewać...i to jeszcze jak!!!

Szkolny Recital Piosenki Polskiej spotkał się aprobatą społeczności gimnazjalnej. Już teraz wiemy, że są następni chętni do zaprezentowania piosenek do tekstów polskich twórców, a tym samym do pokazania swoich artystycznych możliwości.

Szkolny Recital Polskiej Piosenki - galeria