facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
konkursy

Konkurs "Łamacze szyfrów"

Szanowni Państwo,

20 września rusza ogólnopolska gra internetowa ŁAMACZE SZYFRÓW, współorganizowana przez Muzeum Historii Polski, województwo małopolskie oraz SKT Viator - doświadczonego organizatora gier miejskich (www.gramiejska.pl). Celem gry jest wzbudzenie zainteresowania młodzieży matematyką na przykładzie fascynującej przygody z kryptologią i nawiązanie do prawdziwej historii dokonań polskich matematyków, którzy złamali szyfr Enigmy.

Już obecnie na stronie www.lamaczeszyfrow.pl dostępne są zasady oraz wstępne informacje dotyczące historycznego tła gry. Począwszy od 20 września co kilka dni ukazywać się będzie kolejny wykład związany ze sztuką szyfrowania i dekryptażu, któremu będzie towarzyszyć zagadka kryptologiczna. Kolejne etapy kursu będą dostępne dla osób, które poprawnie odpowiedzą na pytania umieszczone pod poprzednim wykładem. Zwycięzcy - grupy graczy, które pierwsze odgadną finałową zagadkę, otrzymają nagrody rzeczowe.

Do gry zapraszamy trzyosobowe zespoły. Przewidujemy trzy poziomy trudności, dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów. Do tej pory wykorzystywaliśmy elementy kryptologii w realizowanych grach miejskich i nieodmiennie cieszyły się one dużą popularnością wśród młodzieży. Jesteśmy przekonani, że tajemnica Enigmy, walka wywiadów oraz historyczny sukces Polaków będą wystarczającą zachętą do spróbowania swych sił w grze ŁAMACZE SZYFRÓW. Prosimy zatem o poinformowanie uczniów o naszej propozycji i zachęcenie ich do udziału w zabawie. Mamy też nadzieję, że zespoły reprezentujące Państwa szkołę będą mogły liczyć na Państwa opiekę i pomoc.

Pozwalamy sobie załączyć ulotkę z zaproszeniem młodzieży do udziału w kryptologicznej zabawie.

Pobierz ulotkę

Z wyrazami szacunku,

Szymon Dąbrowski
Stowarzyszenie SKT VIATOR

 
Powrótgimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie