facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
konkursy

Żołnierze wyklęci, historia, która mnie porusza

W marcu przyszłego roku odbędą się organizowane ponownie przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Stowarzyszenie "Passionart" II Krakowskie Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym wydarzeniem Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza uczniów oraz wszystkie osoby zainteresowane do udziału w konkursie fotograficznym "Żołnierze Wyklęci. Historia która mnie porusza".

Celem konkursu jest odzwierciedlenie dzisiejszego znaczenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych, poprzez pokazanie osobistych, środowiskowych czy społecznych związków uczestników konkursu z pamiątkami, miejscami, wydarzeniami związanymi z bohaterami antykomunistycznego podziemia, zarówno w ujęciu ogólnym, jak i z perspektywy historii lokalnej, za pośrednictwem artystycznych środków wyrazu jakie daje fotografia.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Małopolski Kurator Oświaty oraz Fundacja Armii Krajowej w Londynie.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Dostepne pliki:
informacja szczegółowa o konkursie
regulamin konkursu
karta zgłoszeniowa

 
Powrótgimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie