Żołnierze wyklęci, historia, która mnie porusza

W marcu przyszłego roku odbędą się organizowane ponownie przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Stowarzyszenie "Passionart" II Krakowskie Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym wydarzeniem Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza uczniów oraz wszystkie osoby zainteresowane do udziału w konkursie fotograficznym "Żołnierze Wyklęci. Historia która mnie porusza".

Celem konkursu jest odzwierciedlenie dzisiejszego znaczenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych, poprzez pokazanie osobistych, środowiskowych czy społecznych związków uczestników konkursu z pamiątkami, miejscami, wydarzeniami związanymi z bohaterami antykomunistycznego podziemia, zarówno w ujęciu ogólnym, jak i z perspektywy historii lokalnej, za pośrednictwem artystycznych środków wyrazu jakie daje fotografia.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Małopolski Kurator Oświaty oraz Fundacja Armii Krajowej w Londynie.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Dostepne pliki:
informacja szczegółowa o konkursie