konkursy

Z okazji zbliżającego się "Dnia Ziemi" zapraszam uczniów do udziału w konkursie majsterkowym pt.: "Skonstruuj swój całkowicie ekologiczny pojazd".

Od dawna na rynek wielu krajów wprowadzane są nowoczesne samochody z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Mówi się o nich, że są ekologiczne. Ale czy naprawdę są one całkowicie ekologiczne? Raczej nie, bo hybrydowe dalej emitują zanieczyszczenia, a elektryczne posiadają ogniwa, które są trudne do utylizacji i często zawierają groźne dla otoczenia substancje (kwasy i metale ciężkie).

Dlatego zapraszam do wzięcia udziału wszystkich uczniów do zabawy w projektowanie i wykonywanie pojazdów całkowicie ekologicznych, których napęd ani konstrukcja nie będzie zagrażać środowisku.

WARUNKI KONKURSU

Zadaniem waszym będzie wykonanie pojazdu:

• z materiałów pozyskanych wyłącznie z odpadów łatwych do utylizacji (np.: tektury, PET-u, puszek itp. (nie można używać zabawek i ich elementów),
  • wielkość pojazdu może max osiągnąć 50x50x50 cm,
  • zasilanie pojazdu musi odbywać się energią odnawialną (lecz nie może być zasilany bateriami, urządzeniami elektrycznymi-silniczkami).
  • zadaniem pojazdu będzie przejechanie samodzielnie odległości min. 1 m.

Ile i za co będą przydzielane punkty:

Ustalenia konkursowe końcowe:

• W konkursie mogą brać udział uczniowie gimnazjum lub zespoły (liczące max. do dwóch uczniów).
  • Prace dostarczamy do organizatora (Wojciecha Poznańskiego) do dnia 19 kwietnia 2012r do sali nr 12.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24 kwietnia 2012r na długiej przerwie 11.30.
    Oceniać będzie komisja złożona z 4 osób (dwójki nauczycieli i dwójki uczniów)
  • Nagrody przewidziane są za 1-2-3 miejsce, a dla wszystkich wyróżnienia ekologicznych konstruktorów.

Organizator konkursu: Wojciech Poznański i koło biologiczne