Konkurs Mitologiczny

11 maja w naszym Gimnazjum odbył się , oczekiwany przez uczniów klas I, Konkurs Mitologiczny, który miał na celu m.in. pomóc w utrwaleniu wiedzy o postaciach, wydarzeniach mitologicznych, poprawnym używaniu w języku codziennym związków frazeologicznych, nauczeniu się pracy w grupie.

Pomysłodawcami tegorocznej edycji, byli uczniowie z klasy 2D i jeden uczeń z klasy 2A , którzy w taki sposób realizowali swój projekt. Miesiąc wcześnie, gospodarze klas I otrzymali informacje dotyczące ich przygotowania do konkursu. Każda klasa musiała wybrać spośród siebie po trzech uczestników. Mieli oni za zadanie zaprojektowanie stroju, który byłby odzwierciedleniem przygotowanego związku frazeologicznego w formie pantomimy oraz przypomnienie sobie kilku ważnych informacji na temat mitologii greckiej.

Prowadzący przygotowywali się do tego projektu dość długo, gdyż mieli dużo pracy. Grupa projektowa musiała się zgrać ze sobą i dobrze im to wychodziło. Pierwsza konkurencja to krzyżówka mitologiczna. Klasy pierwsze bardzo szybką ją rozwiązały. Zawodników w zmaganiach dopingowała publiczność - Pani dyrektor , Pani pedagog, nauczyciele i uczniowie ze starszych klas. Drugą konkurencją, było przedstawienie krótkiej pantomimy. Uczniowie bardzo dobrze się przygotowali do tego zadania. Króciutkie przedstawienia były bardzo zabawne. Okazało się, że pierwszoklasiści są dobrymi aktorami. Następnie uczestnicy rozwiązywali rebusy i pisali dość długie i trudne dyktando. Oczywiście nie mogło zabraknąć zadań bonusowych w postaci pytań , na które zespoły musiały odpowiedzieć. Tu liczyła się wiedza, ale potrzebne było również, jak się potem okazało, szczęście. Wszystko działo się w klimacie greckiej muzyki. Na koniec realizatorzy projektu przygotowali niespodziankę. Wszyscy, którzy znajdowali się na sali zostali zaproszeni do zatańczenia prawdziwego greckiego tańca. To wydarzenie zostało uwiecznione w postaci zdjęć i filmu.

Myślę, że klasy pierwsze były zadowolone z tego konkursu, a najbardziej uczniowie klasy ID, którzy zajęli pierwsze miejsce. Każdy z uczestników wyszedł nie tylko z bagażem wiedzy mitologicznej, ale także z drobnymi prezentami i dyplomem dla swojej klasy.

Uczennica klasy II d Gabrysia Dubiejko

Konkurs Mitologiczny - galeria