"W kalejdoskopie pamięci - Polska i Polacy w latach 1939-1989"
Sukces naszych trzecioklasistów

W dniu 22 marca 2011 r. odbyło się uroczyste zakończenie etapu regionalnego pierwszej edycji konkursu Instytutu Pamięci Narodowej, którego tematem przewodnim był "Autorytet w czasach trudnych". Laureatami na tym szczeblu rywalizacji zostali Mariusz Gryko (III B) i Julita Koszykowska (III A), awansując jednocześnie do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-5 kwietnia. W finale ich zadaniem będzie obrona napisanych prac przed komisją ekspertów IPN. Mariusz Gryko napisał bardzo ciekawą pracę o początkach kariery politycznej tragicznie zmarłego marszałka RP Krzysztofa Jakuba Putry. Natomiast Julita opisała bohaterski czyn rodziny Pana Zbigniewa Huzarskiego, która podczas wojny ryzykując życie ratowała trzech żydowskich uciekinierów. Szczerze gratulujemy sukcesu, licząc na udany występ w stolicy!

W kalejdoskopie pamięci ... galeria