Kto pyta? Wygrywa

W styczniu zostały rozstrzygnięte zostały dwa konkursy w których brali udział uczniowie naszej szkoły. W pierwszym, zorganizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich pod tytułem "Koledzy ze szkoły, znajomi z sąsiedztwa" wyróżnienia zdobyły Aleksandra Domanowska i Natalia Bućko z III D. Dziewczyny zmontowały filmy pod tytułem "Nasza klasa" oraz "Wehikuł czasu", które powstały na kanwie wspomnień mieszkańców na temat przedwojennego Wasilkowa. Natomiast w drugim konkursie p.t. "Poznajemy Ojcowiznę" Marlena Milewska z II A zajęła zaszczytne drugie miejsce za pracę "Dzieje mojej rodziny, tradycje i zwyczaje". Natomiast kolejnych 10 prac z naszego gimnazjum zostało wyróżnionych. Przepis na te sukcesy był prosty. Wystarczy zwykła rozmowa z dziadkiem, rodzicem lub sąsiadem. Pamięć mieszkańców skrywa wiele ciekawych informacji, które czekają nieniepokojone na kogoś, kto się nimi zainteresuje i o nie zapyta. Zachęcamy do rozmów z najbliższymi oraz do tworzenia rodzinnych archiwów pamięci. Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się jakiś ciekawy konkurs!