Konkurs hafciarski dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów

Z okazji publicznego wystawienia w Białymstoku największego na świecie haftowanego obrazu pt. "Bitwa pod Grunwaldem" ogłoszony zostaje

Konkurs hafciarski dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów

1. Organizator

Sklep Kids' World - artykuły dziecięce, zabawki i wydawnictwa edukacyjne, ul. Wysockiego 67, 15-168 Białystok oraz firma "Grzela" Grzegorz Żochowski - administrator strony internetowej z wzorami haftu krzyżykowego www.wzory-haftu.pl

2. Adresaci i cel konkursu

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów woj. podlaskiego.

Zamierzeniem organizatorów jest promowanie aktywności dzieci i młodzieży, ukazanie istnienia lokalnego środowiska rękodzielniczego i spopularyzowanie jednej z możliwości wartościowego zaangażowania i samorozwoju. Zależy nam także na wspieraniu nauczycieli i szkół chcących edukować i zachęcać uczniów do pracy twórczej.

3. Warunki konkursu

Treścią konkursu jest wykonanie pracy (lub prac) w technice haftu krzyżykowego, którą można wzbogacać w niewielkim stopniu innymi technikami. Rozmiar haftu i treść jest dowolna. Oceniana będzie staranność wykonania, ogólna estetyka, własna inwencja.

Każdą pracę należy opisać imieniem i nazwiskiem wykonawcy, klasy oraz szkoły, w której się uczy i należy też podać imię i nazwisko opiekuna ze strony szkoły. Ocenie będą podlegały prace, które organizator otrzyma do 4 stycznia 2011 r. Ogłoszenie wyników odbędzie się 15 stycznia w Galerii Podlaskiej o godz. 12:00; następnego dnia będą one umieszczone na stronach internetowych konkursu. Nagrodzone i wyróżnione prace będą wystawione w Galerii Podlaskiej od 15 stycznia do 11 lutego 2011 r.

Materialnymi nagrodami dla uczestników będą zabawki i materiały edukacyjne, zaś dla szkół wyposażenie pracowni komputerowych w oprogramowanie do projektowania wzorów haftu krzyżykowego.

Zainteresowanych uczniów proszę o zgłaszanie się do opiekuna konkursu,
pani Moniki Ziemiackiej.