Konkurs

"LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1531-1683. OD OBERTYNA DO WIEDNIA"

Zapraszamy wszystkich sympatyków historii do udziału w konkursie historycznym poświęconym dziejom polskiej wojskowości, który odbędzie się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, Ministra Edukacji Narodowej oraz Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Celem Konkursu jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnienie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczeniu sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturalnym państwa.

Konkurs przeprowadzany jest w czterech etapach: szkolnym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Zapisy przyjmują nauczyciele historii.

Informacje dotyczące szczegółów konkursu:

harmonogram konkursu
regulamin konkursu