VIII konkurs ładnego pisania

Głównym celem Konkursu jest zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej. Spośród autorów prac konkursowych chcemy wyłonić osoby nieprzeciętne, indywidualności, które z łatwością przelewają na papier myśli, odczucia, przeżycia i przekonania. Celem Konkursu jest również wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma.

Tegoroczne tematy konkursowe (wybierz jeden z nich):

1. Są rzeczy, których nie można kupić za żadne pieniądze. Niektórzy twierdzą, że to one tworzą prawdziwe bogactwo człowieka. Którą z nich chciałabyś/chciałbyś mieć, żeby poczuć się bogaczem?

2. Przeniosłaś się/przeniosłeś się sto lat wstecz - jest rok 1910. Wyjaśnij ludziom, których spotkałaś / spotkałeś, czym się różni twoje życie od ich życia.

3. Niespodziewanie znalazłeś się w dżungli amazońskiej. Jest gorąco, krzyczą papugi, a za krzakiem... Napisz, co stało się potem.

Bliższe informacje o konkursie na plakatach i u bibliotekarzy