Historie z Augustisa - konkurs dla początkujących literatów!

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży białostockich szkół, które lubią wymyślać historie i ciekawie je zapisywać. Przedmiotem konkursu jest krótka opowieść napisana w dowolnie wybranej formie literackiej, inspirowana zdjęciami przedwojennego fotografa białostockiego Bolesława Augustisa prezentowanymi na wystawie Augustis w Galerii im. Slendzińskich - Legionowa 2.

Swoją opowieść możesz napisać w formie opowiadania, listu, opisu, artykułu, reportażu, eseju lub w innej formie literackiej pozwalającej na przedstawienie oryginalnej, fikcyjnej historii inspirowanej zdjęciami Augustisa w krótkim tekście literackim. Cenione będzie kreatywne podejście do fotografii. Opowieść nie musi być ściśle związana z rzeczywistym czasem powstania wybranego zdjęcia.

Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody: m.in. roczne i semestralne kursy w szkole językowej lub stypendium Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Widok.

Szczegóły i fotografie możecie znaleźć na stronach:

białystok.gazeta.pl

widok.org.pl

Po ewentualną pomoc proszę zgłaszać się do P. Mariusza Sokołowskiego lub do nauczycieli języka polskiego.