facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
konkursy

Historie z Augustisa - konkurs dla początkujących literatów!

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży białostockich szkół, które lubią wymyślać historie i ciekawie je zapisywać. Przedmiotem konkursu jest krótka opowieść napisana w dowolnie wybranej formie literackiej, inspirowana zdjęciami przedwojennego fotografa białostockiego Bolesława Augustisa prezentowanymi na wystawie Augustis w Galerii im. Slendzińskich - Legionowa 2.

Swoją opowieść możesz napisać w formie opowiadania, listu, opisu, artykułu, reportażu, eseju lub w innej formie literackiej pozwalającej na przedstawienie oryginalnej, fikcyjnej historii inspirowanej zdjęciami Augustisa w krótkim tekście literackim. Cenione będzie kreatywne podejście do fotografii. Opowieść nie musi być ściśle związana z rzeczywistym czasem powstania wybranego zdjęcia.

Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody: m.in. roczne i semestralne kursy w szkole językowej lub stypendium Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Widok.

Szczegóły i fotografie możecie znaleźć na stronach:

białystok.gazeta.pl

widok.org.pl

Po ewentualną pomoc proszę zgłaszać się do P. Mariusza Sokołowskiego lub do nauczycieli języka polskiego.

 
Powrótgimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie